Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » ATKEV. » Asılsız Ermeni Yalanına Karşı Tarihi karar !!!
Asılsız Ermeni Yalanına Karşı Tarihi karar !!!

Asılsız Ermeni Yalanına Karşı Tarihi karar !!!

“Ermeni Soykırımı Uluslararası bir yalandır, Sözüne Karşın Taraf olan  İsviçre Tazminat ödeyecek. Asılsız Ermeni  iddalarıyla ilgili Avrupa mahkemesi Tarihi kararıyla  İSVİÇRE TUŞA GELDİ!”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in 10 yıldır verdiği büyük hukuk mücadelesi gerçekten takdire değer.2007 yılında “Ermeni soykırımı uluslararası bir yalandır!” diye haykırdığı için İsviçre’de yargılanıp mahkum edilen Doğu Perinçek, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde İsviçre’yi mahkum ettirerek Türkiye adına büyük bir hukuk zaferi kazanmıştı.

Doğu Perinçek şimdi, Türkiye adına yeni bir başarı getirdi.Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde geçen yıl kazanılan zaferin ardından geri adım atmak zorunda kalan Avrupa devletlerine İsviçre de eklendi.İsviçre Federal Mahkemesi, 2007 yılında Doğu Perinçek aleyhine verilmiş olan kararı bozdu.

Doğu Perinçek’in avukatı Mehmet Cengiz “AİHM ve Federal Mahkeme’nin verdiği karar, Avrupa ülkelerini de bağlıyor. Bu yalanda ısrar edecek olursa onlar da yaptıklarını geri almak zorunda kalacaklar.” Diyor.

Davanın tarafı olan    İsviçre Hükümeti, Doğu Perinçek’e tazminat ödeyecek.

 

 

Hakkında admin

Yoruma kapalı.

X